Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Hind

Hind

  • 0,00 € - 45,00 €

Saagiaeg

Saagiaeg

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Kõrvits

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Patisson Disco

Hind 0,49 €
Availability: Out of stock
Kõrvits

Kõrvitsad on üks oodatuimaid sügisköögivilju. Suured, küpsed kõrvitsad kasvatatakse enamasti toidu ja mahla tootmiseks, kuid kõrvitsat kasutatakse sageli ka toidukaunistusena. Kuna kõrvits on tuntud kui Halloweeni sümbol, kasvab Leedus iga aastaga nende inimeste arv, kes kasvatavad kõrvitsat kodukaunistuseks. Kõrvitsad on üheaastased taimed, kuid neid hinnatakse kõrgelt nende toiteväärtuse ja vastupidavuse tõttu ilmastikutingimustele. Kõrvitsatest valmistatakse mitmesuguseid hautisi, suppe ja kooke.

Kõrvits on köögivili, millel ei ole jäätmeid, on eriline, sest seda saab tarbida tervelt ja selle seemned on meile eriti kasulikud. Seemneid süüakse eraldi ja lisatakse salatitele. Samuti on need suurepärased mitte ainult inimtoiduks, vaid ka loomade toitmiseks.

Selles kategoorias ei leia mitte ainult kõrvitsaseemneid külvamiseks, vaid ka sama perekonna kõrvitsaliste seemneid. Tavaliselt rohekat, valget või kollakat värvi ja kuni 2-4 kilogrammi kaaluvad booreseemned meenutavad välimuselt suvikõrvitsa ja kurkide ristandit, samas on nende toitainesisaldus ja tervislikud omadused võrreldavad kõrvitsate omadega. Kõrvitsaseemned on täis vitamiine ja toitaineid: valku, B-, E-, C- ja PP-vitamiini. Karusmarjad on täis A- ja C-vitamiini, kaaliumi, kaltsiumi, rauda ja magneesiumi. Nii kõrvitsa- kui ka karusmarjad aitavad kaasa normaalsele seedimisele ja tervisliku soolestiku säilitamisele ning tänu oma kõrgele veesisaldusele võivad nad aidata kaasa organismi niisutamisele. Lisaks tugevdavad kõrvitsaseemned veresooni ja alandavad vere kolesteroolisisaldust ning sisaldavad mitmesuguseid antioksüdante, näiteks beetakaroteeni, mida on seostatud naha ja silmade tervisega. Need seemned on suurepärane energiaallikas. 

Kõrvitsad kasvavad hästi väetatud mullas, kus on vähemalt veidi huumust, mis on mittehappeline, lahtine ja soojeneb kiiresti. Kõrvitsate muld peab olema sügavalt haritud. Kõrvitsad armastavad soojust ja neid tuleks kasvatada varjatud, hästi valgustatud, päikesepaistelises ja soojas kohas. Kõrvitsad on tundlikud külma suhtes ja neid külvatakse hilja, pärast külmaohtlikku perioodi, pärast lillede õitsemist, kui muld on soojenenud 12-13 kraadini. Haiguste ja kahjurite vältimiseks ei tohiks kõrvitsat istutada sinna, kus on kasvanud kurgid, kabatšokid ja patisoonid. Kõrvitsaid on palju erinevaid sorte, alates väiksematest kuni kuni poole tonnini ulatuvateni, seega tuleks enne külvamist hoolitseda selle eest, et kõrvitsatel oleks piisavalt ruumi kasvamiseks.

Ka karusmarjad armastavad soojust ja niiskust ning regulaarset kastmist, kuid neid tuleks enne saagikoristust vähemalt poolteist nädalat kastmata jätta, et nad kauem säiliksid ja ei mädaneks. Istikud tuleks istutada vähemalt 80 cm kaugusele üksteisest, et igal kobaral oleks piisavalt ruumi toitumiseks ja kasvamiseks ning et neid oleks lihtne koristada. Köögivilja kasvab hästi ja väga kiiresti, andes suure saagi kuni oktoobri keskpaigani. Koristada saab siis, kui nad saavutavad soovitud suuruse. Nad on maitsvad värskelt, neid saab kasutada salatites, suppides, hautistes, pannkookides, erinevates kastmetes ja neid võib talveks marineerida.

Valige ja ostke kõrvitsaseemneid ja nautige mitte ainult suurepärast saaki, vaid ka mitmekülgset kasutusvõimalust toiduvalmistamisel ja rikkalikku vitamiiniallikat! Meie veebipoes müüdavad kõrvitsaseemned on kvaliteetsed ja annavad tervisliku ja rikkaliku saagi, nii et nii harrastajad kui ka professionaalsed aednikud jäävad rahule. Täpsed nimetused, pildid ja informatiivsed kirjeldused aitavad teil valida õigeid kõrvitsaseemneid. Pakume seemneid väga hea hinnaga! Pakume ka regulaarseid sooduspakkumisi! Meie e-poest saate kõrvitsaseemneid osta mitte ainult odavalt, vaid ka paari nupuvajutusega!