Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Kaal

Kaal

  • 0,07kg - 0,16kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 2,00 €

Õitsemise kuud

Õitsemise kuud

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Kasutamiskõlblik

Kasutamiskõlblik

Värvus

Värvus

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Begoonia

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Begoonia Camelia

Hind 0,79 €
Availability: Out of stock

Begooniad on tõesti suurepärane lillede taim. Tuntud oma mitmekesisuse ja ilu poolest. Punase, kastepunase ja valge värviga segunenud ilusaid toone saab kasutada väga loovalt, mistõttu begooniad valitakse sageli aedadesse ja lillepeenradesse massiliselt istutamiseks. Seda taime saab kasvatada nii siseruumides kui ka õues ning selle kaunid ;apid ja õied teevad begooniat populaarseks ilutaimeks.

Sellest taimest on kolm sorti: kummileheline ja põõsaspea. Enamik begooniume on üheaastased, kuid on ka begooniume, mis talvituvad mitu hooaega. Mõnedel on ainult ühe rea kroonlehtedega üksikõied, teistel aga mitme rea kroonlehtedega topeltõied.

Begooniatel on hea omadus absorbeerida mitmesuguseid erilisi lõhnu ja isegi mürgiseid aineid, mida võib siseõhus leiduda. See on põhjus, miks paljud inimesed otsustavad paigutada selle taime just renoveeritud ruumidesse, kus on veel ehitusmaterjalide lõhn või aurud.

Begooniale ei meeldi sügis- ega kevadkülmad ja see kasvab kõige paremini soojas keskkonnas, seega tuleks taimed istutada pärast seda, kui kevadkülmade võimalus on kadunud, kui ilmad on soojenenud. Istutusmuld peaks olema viljakas, lahtine ja hästi õhutatud. Savine muld ei sobi begooniale ja parim kompost on lehtkomposti, turba või jämedateralise liiva segu.

Olge pärast istutamist kannatlik, sest nende kaunitaride küpsemine võtab aega ja nad hakkavad tavaliselt kasvama alles siis, kui suvine kuumus algab. Kui begooniad on istutatud, kastke neid vastavalt vajadusele. Kastke kogu juurepalli vähemalt kord nädalas. Laske mullapinnal kastmiste vahel kuivada, sest liigne kastmine võib põhjustada mädanemist ja haigusi.

Varasema õitsemise tagamiseks võib mugulaid alustada siseruumides potis umbes 8 nädalat enne õue istutamist. Vaja on vaid potti, niisket kasvusegu ja sooja, päikesepaistelist kohta. Begooniad ei lakka kunagi muljet avaldamast oma mitmekülgsuse ja sellega, et nad ei vaja pritsimist.

Valige paljude kujude, suuruste ja värvide vahel ning teid premeerivad kaunid õied ja lehed!

Kunagi varem ei ole olnud nii lihtne ja mugav istutada oma aeda kvaliteetseid sibullillide lilli, mida on hiljem rõõm vaadata ja nautida! Meie veebipoes www.nojus.lt on lai valik sügis- ja kevadlilli soodsate hindadega!