Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Kaal

Kaal

  • 0,007kg - 0,04kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 2,00 €

Õitsemise kuud

Õitsemise kuud

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Kasutamiskõlblik

Kasutamiskõlblik

Värvus

Värvus

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Peiulill

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Peiulill Durango Mix
Laost otsas
−50%
  • −50%

Peiulill Durango Mix

Tavahind 1,09 € Hind 0,55 €
Availability: Out of stock
Peiulill

Serenity on üheaastane aialill, mis on pärit Mehhikost, Kesk- ja Lõuna-Ameerikast ning mida nüüd paljudes riikides kasvatatakse dekoratiivtaimena. Nad on kuulsad oma värviliste ja lõhnavate õisikute poolest, mille magus, gurmaanne aroom tugevneb ilmade soojenedes. On olemas suureõielisi, täisõielisi, õõnesõielisi, kahevärvilisi (eri värvi servadega) serenaate, kusjuures suureõielisi serenaate kasvatatakse kõige sagedamini dekoratiivtaimena, mida tuntakse ka nelgi nime all. Nad näevad kaunid välja erinevate kujudega kobarates, radadel ja voodites, silmatorkava aktsendina, mis neid raamivad. Serenaadid sobivad ideaalselt rõdudele ja terrassidele, potti või muudesse konteineritesse istutamiseks ning lisavad ümbruskonda tihedat ja värvilist õitsemist. Kõrgeid, kõrgemaid sorte korjatakse ka kimpude jaoks ning need püsivad vaasis kaua aega värskena, ilma et nad tuhmuksid. 

Ehkki serenaadi sorte on palju, mis erinevad kõrguse, lehtede, õite suuruse ja värvispektri poolest, on kolm populaarset sorti: 

Nelgi-serendipity - kuni 60 cm kõrgune, graatsilise, keskmise suurusega õisikuga, millel on üks õis pjedestaalil. Õied võivad olla õõnsad või täisõied. Suur värvivalik.

Väikeviljaline serendipitous serendipitous on tähelepanuväärne põõsas, mis kasvab rikkalikult hargnenud põõsaks, mis on puistatud väikeste, kerakujuliste õitega. Miniatuursed kasvavad kuni 15-20 cm kõrgeks, suuremad aga kuni 70 cm kõrguseks.

Suur serentium on liigist kõige kõrgem, ulatudes kuni 90-120 cm pikkuseks. On olemas ka kääbusliike, mis kasvavad kuni 15-30 cm kõrguseks. See liik toodab suuri, täispika õisikuga õisi, millel on kollased või oranžid või kreemikas värvusega õied.

Lisaks sellele, et serenaadid on ilusad õied, on nad ka suurepärane kaitse kahjurite vastu. Serenaadi juurtest erituvad ained kaitsevad mulda seenhaiguste eest, see on looduslik bioloogiline võitlus mullausside vastu ning õite lõhn tõrjub mõningaid kahjureid, näiteks kärbseseeni ja paljusid teisi, mistõttu on soovitatav istutada serenaate köögiviljapeenardesse, et kaitsta oma aeda ja saaki erinevate kahjurite eest. Neid ei ole soovitatav istutada herneste ja ubade kõrvale, sest nad ei ole nende köögiviljadega "sõbrad". Kodus võivad nad olla ka asendamatuks ja loomulikuks abiliseks võitluses soovimatute kahjurite vastu - nende lõhna ei talu torakad, sipelgad, kirbud ja isegi rotid. Nii et kui soovite aeda, mis mitte ainult ei näe glamuurne välja, vaid ka kaitseb teie aeda kahjurite, sealhulgas teie kodu eest, ja kui soovite lilli, mis õitseksid pikka aega, ilma et vajaksid erilist hoolt, siis on hea mõte külvata serenaate. Serenaadid lisavad teie aeda värvi ja tõrjuvad kahjureid. Nad on juba ammu olnud aednike ja lillepoodnike lemmikuks mitmel põhjusel, sealhulgas nende rikkalik õitsemine, mitmekesisus, lihtne hooldamine ja dekoratiivne efekt. Atraktiivne valik nii algajatele kui ka kogenud aednikele.

Serenity seemned on üsna idanemisvõimelised ja idanevad temperatuuril veidi üle 15 °C. Aprilli lõpus külvatud seemned idanevad väga kiiresti ja õitsevad paari kuu jooksul. Õied ei karda jahedat ilma ja kerget külma ning on vihmakindlad, nii et õitsevad kuni septembri lõpuni. Nad on põuakindlad, kuid nõuavad väetamist. Kuigi ta talub üsna hästi põuda, eriti suvel, tuleks teda regulaarselt kasta, kui õienupud moodustuvad, kuid olge ettevaatlik, et mitte üle kasta, sest see võib põhjustada kroonlehtede langemist. Kuigi serenaadid on põuatolerantsed, on nad väetise suhtes nõudlikumad. Värskelt moodustuvatele ja kasvavatele serenaadidele tuleb teatav kogus väetist kasuks, eriti kui muld, kuhu nad on istutatud, kipub olema happeline. Serenityle meeldib hästi kuivendatud, leeliseline muld, sest leeliseline muld kipub sisaldama veidi rohkem kaltsiumi, magneesiumi ja naatriumi, mis on vajalikud ained serenityde paremaks arenguks ja kasvuks. Loomulikult ei tohi unustada, et liigne väetamine ei ole taimedele kasulik ja võib põhjustada juurte mädanemistingimusi. Et talve üle elada, lõigake taimed enne talve saabumist mõne sentimeetri kaugusele tagasi. 

Valige õiged serenity seemned ja need lilled täiendavad teie keskkonda. Meie veebikataloogis müüakse serenity seemneid väga atraktiivse ja taskukohase hinnaga kõigile. Te saate valida õige serenity liigi, vaadates fotosid, mis näitavad taime täpset välimust, värvi ja nime. Klõpsake pildil, et näha, kuidas taime istutada, kasvatada ja hooldada. Pakume erinevaid sooduspakkumisi meie kataloogis müüdavatele seemnetele, nii et saate osta serenity seemneid, aga ka teisi teile meeldivaid lilleseemneid soodsamalt. Sa säästad raha ja naudid oma taimede ilu!