Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Kaal

Kaal

  • 0,005kg - 0,07kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 1,00 €

Õitsemise kuud

Õitsemise kuud

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Värvus

Värvus

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Salvei

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Leeksalvei

Hind 0,49 €
Availability: 153 In Stock
Kirju salvei Mix
Laost otsas
−50%
  • −50%

Kirju salvei Mix

Tavahind 0,49 € Hind 0,25 €
Availability: Out of stock
Salvei

Salvei seemned
Salvei on terava lõhnaga mitmeaastane taim. Tema vars on sirge, laialivalguv, kohev, alusele lähemal kasvab rohke lehestikuga võrseid. Lilled on lillad või violetsinised. Salvei õitseb juunis-juulis, seemned valmivad augustis. Salvei viljad - munajas ümmargune pruun pähkel, tumedate triipudega.
 
Salvei kasvab hästi päikesepaistelistes kohtades ja kõrge huumusesisaldusega pinnases. Salvei seemned istutatakse varakevadel kasvuhoontesse või kastidesse. Need idanevad 10–12 päeva jooksul. Need taimed on vastuvõtlikud liigse niiskuse aga ka pikkade põuaperioodide suhtes.
 
Salvei taime kasutatakse ravimina põletike, hingamisteede haiguste, kurgu käheduse, suu limaskesta või halvasti paranevate haavade, samuti reuma, rohke higistamise ja närvihaiguste puhul.
 
Meie e-poes saate osta kvaliteetseid salvei seemneid. Müügil on lisaks meditsiinilisi salvei seemnetele ka iga-aastast punast salveid. Salvei seemneid saate valida sortide, nimetuste, piltide ja kirjelduse järgi. Salvei seemned saate internetist osta mitte ainult odavalt, vaid ka mugavalt, vaid mõne kliki kaugusel.