Superfosfaat on fosforväetise allikas, mida on vaja rikkalike ja kvaliteetsete põllukultuuride kasvatamiseks. Lisatakse kõikidesse mullatüüpidesse sügisel või varakevadel.

Granuleeritud superfosfaat on fosforväetis, mida on eriti vaja noorte köögiviljade jaoks. Kui fosforist on puudus, kasvavad taimed halvasti, siis isegi rohke väetamine ei aita sellel puhul. Fosforväetised mõjutavad lisaks saagikusele ka toote kvaliteeti - taime kasvamine kiireneb, vastupanuvõime haigustele, köögiviljad püsivad talvel paremini. Optimaalne fosforisisaldus suurendab köögiviljade külmakindlust. Superfosfaati on väga vaja kaunviljade ja kapsa köögiviljade, samuti mädarõika, kaalika jaoks, sest need vajavad palju väävlit. Fosforivaeguse tunnused: lehtedel sinised veenid, lehtede alaküljel punakaslilla varjund.

Koostis: fosforpentoksiid (P2O5) - 19% (lahustub neutraalses ammooniumtsitraadis, sealhulgas lahustuvus vees min. 93%), kaltsiumoksiid (CaO) - 25%, vääveltrioksiid (SO3) - 32,5%. Sisaldab mikroelemente: boor (B), raud (Fe), mangaan (Mn), tsink (Zn).

4771467315278
22 Tooted
2019-08-08

SARNASED TOOTED