Üks populaarseimaid keskvarajasi aedmaasikasorte maailmas. Kõrge saagikusega ja pika viljakande perioodiga, mis lõpeb koos keskmiste sortidega. Värskelt võib säilitada isegi mitu päeva pärast korjamist. Säilitab kaua välimuse ja maitseomadused. Koonusekujulised marjad on suured, pealt eredad kuni tumepunased. Helepunane, tihe viljaliha on mahlane ja hea maitsega. Marjad sobivad transportimiseks, taluvad lühiajalist säilitamist. Sobivad kasvatamiseks katteloori all varase saagi saamiseks. Heleroheliste lehtedega puhmas on tugeva kasvuga. Õisikud kasvavad lehtedest ülespoole. Sort ei ole vastuvõtlik lehehaigustele ja marjamädanikule. Saadud aedmaasikataimed istutada 1-2 päeva jooksul. Vältida päikesekiiri ja hoida jahedas kohas.


AEDMAASIKATAIMED
•    Istutamisvalmis taimed.
•    Istutamiseks sobiv ajavahemik selle aasta saagiks on alates aprillikuust kuni juulikuu keskpaigani, järgmise aasta saagiks – september-oktoober.
•    Aedmaasikad hakkavad vilja kandma 6-8 nädala pärast.
•    Taimed on haiguskindlad.
Frigo maasikataimed kaevatakse välja nende puhkeperioodil (oktoobrikuus) ja hoitakse kuni istutamiseni -30C kuni -10C temperatuuril. Selline aedmaasikataimede säilitamine („konserveerimine“) võimaldab ajatada toodangut soovitud ajavahemikuks.

10tk.

4772032002876
2014-02-17

Lisainfo

Ladinakeelne nimi
Fragaria x ananassa Duch.
Kliimavöönd
Aprill
Juuli
Juuni
Mai
Oktoobris
Septembris
Saagiaeg
Saagikus 5 kuu
Saagikus 6 kuu
Saagikus 7 kuu
Saagikus 8 kuu
Kasvutingimused
Pooleldi päikese käes
Päikeseline kasvukoht

Teile võib meeldida ka

SARNASED TOOTED