Filtreeri

Kaal

Kaal

  • 0,009kg - 0,01kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 1,00 €

Saagiaeg

Saagiaeg

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Lillkapsas

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Lillkapsas

Lillkapsas on kapsa perekonda kuuluv köögivili, mis on pärit Küprose saarelt. Toiduna kasutatakse selle värskeid lilli ja varsi. Sobilik mitmesuguste salatite, suppide, kõrvalroogade valmistamiseks või lihtsalt eelroaks. Lillkapsas hämmastab teid selle kasulike omaduste poolest. Ainult üks portsjon seda köögivilja sisaldab 77 protsenti soovitatavast päevasest C-vitamiini kogusest. Seda hindavad toitumisspetsialistid, vitamiinirikkad (C, B1, B2, K) ja mineraalid (kaalium, kaltsium, raud). Lillkapsas sisaldab vähem kiudaineid ja imendub paremini kui tavaline kapsas.
 
Lillkapsa B-vitamiin ja koliin on kaks kõige olulisemat aju talitluse vitamiini, seetõttu parandab lillkapsa kasutamine tõhusalt mälu, parandab neerufunktsiooni, vererõhku ja toetab südamefunktsiooni. Lillkapsas on mulla suhtes nõudlik. See kasvab kõige paremini huumusel ja hästi haritud kergetel savistel muldadel. Talle ei meeldi niiske muld ja parim kasvutemperatuur on 15-20 ° C. Lillkapsas on kõige parem istutada pärast kartulit, kurki ja kaunvilju.
 
Nad vajavad väetist ja vett. Varaseks istutamiseks on soovitatav seemikud kasvatada kastis. Järgnevaks istutamiseks võib lillkapsast külvata otse mulda aprilli lõpust mai alguseni. Seemned istutatakse umbes 1 cm sügavusele. Soovitatav on lillkapsast kobestada sest see tugevdab juurestikku. Hea saagi saamiseks peate pidevalt mulda korjama, et õhk sisse pääseks. Täiendav väetis orgaaniliste ja mineraalidega tagab lillkapsa kõrge saagikuse. Saagi korjamine toimub sügisel enne külma.
 
Meie veebipoest on võimalik osta lillkapsa seemneid.
Müügil olevad lillkapsa seemned ja nendest kasvatatud mahlased viljad pakuvad rahuldust nii amatööri-aedniku kui ka professionaalile.  Täpsed nimetused, pildid ja üksikasjalikud kirjeldused aitavad teil valida lillkapsa sorte, hooldust ja muid omadusi. Meie eesmärgiks on pakkuda teile kvaliteetseid lillkapsa seemneid soodsa hinnaga. Võtke osa meie pakkumistest ja allahindlustest. Lillkapsa seemneid saate Internetist osta mitte ainult odavalt, vaid ka mugavalt, vaid mõne kliki abil, millele kulub ainult paar minutit.
Nautige lillkapsa rikkalikku, tervislikku ja kvaliteetset saaki!