Filtreeri

Hind

Hind

  • 1,00 € - 2,00 €

Margutės, svogūninių gėlių svogūnėliai internetu, gėlių svogūnėliai

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Marekad on mitmeaastased sibullilled lillede sugukonnast, mis meenutavad potti. Ta kasvab vabalt Kesk-Aasias, Kaukaasias, Lääne- ja Kesk-Euroopas, Türgis ja Iraanis. Sugukonda kuulub umbes 50 liiki, mis on oma vastupidavuse ja õite rohkuse tõttu populaarsed aialilled. Marekad on lihtsad, kuid hämmastavad lilled, mis tõmbavad tähelepanu oma õite loomuliku iluga ning mida valitakse sageli aedadesse ja lillepeenradesse istutamiseks nende õitsevärvide valiku ja kerge hooldatavuse tõttu.

Marekad õitsevad kevadest kuni suve keskpaigani, eelistavad kuiva ja päikesepaistelist kasvukohta, on suhteliselt tagasihoidlikud ja kergesti hooldatavad. Muld peaks olema hästi kuivendatud, hästi struktureeritud ja hästi kuivendatud. Saviseid muldasid parandatakse liivaga. Marekad võivad kasvada ühes kohas 3 aastat või kauem.

Marekad paljunevad seemnete ja mugulate abil. Sibulalilled külvatakse alles pärast kogumist. Värsked seemned idanevad kiiresti, kuid vanad seemned mõnikord alles 1 aasta pärast. Sibulad istutatakse teisel aastal, septembris, laiematesse aukudesse püsikohta. Kuival ajal tuleb sibulaid regulaarselt kasta, kuid vältida liigset kastmist, sest see võib põhjustada juuremädanikku. Taimed ei ole väga väetiseküllased ja neid võib kevadel väetada universaalväetisega, et stimuleerida kasvu ja õitsemist, ning nagu teiste taimede puhul, tuleks jälgida kahjureid ja võtta asjakohaseid meetmeid nende mõju vältimiseks. Mõnda liiki tuleb kaitsta külma ja külma eest, kattes taimed talvel või varakevadel. Pärast õitsemist eemaldage vanad õievarsid, et soodustada uute pungade moodustumist.

Veebikataloogis on valik mugulalilli soodsate hindadega - nii säästate mitte ainult raha, vaid saate ka nautida lihtsat ja hõlpsasti hooldatavat lillepeenart!

Noah's Seeds veebipoes on suur valik sügis- ja kevadisi sibulaid!