Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Hind

Hind

  • 1,00 € - 5,00 €

Õitsemise kuud

Õitsemise kuud

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Kasutamiskõlblik

Kasutamiskõlblik

Värvus

Värvus

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Krookus

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Krookus RUBY GIANT

Hind 1,69 €
Availability: Out of stock

Krookus MIX

Hind 1,69 €
Availability: Out of stock

Valge, kollane ja lilla, väikesed õisikud, kitsad ja piklikud lehed – see ongi hele ja särav krookus. Sibullilled on üks varasemaid kevadel õitsevaid taimi, aga ka kõige vähem nõudlikumaid.  Need on mugulsibulate Iirise (Iridaceae) perekonnast.
Enamik krookuseid õitseb varakevadel, kohe pärast lume sulamist. Nad näevad välja imeliselt külvatud haljasalal, kuid enamasti kasvatatakse krookuseid lillepeenardes, alpiinumides või talviseks õitsemiseks mõeldud pottides. Krookuseid ei soovitata istutada maja põhjaküljele, kus on vari, kuna krookused võivad talvel külmuda või kevadel liiga kaua oodata soojenemist.

Krookuseid on umbes 300 liiki. Krookused näevad ülimalt hästi välja hämmastavad, kui nad istutatakse mitte ühte kaupa, vaid grupiga suuremale alale. Kindlasti on see nii selge, et üks väga väike lill ei torka silma nagu kümme sellist lille. Kevadine krookus (Crocus vernus (L.) Wulf.) on meie maal üks populaarsemaid liike. Eriti hinnatud on sügisel õitsev krookus (Crocus sativus L.), mille kuivatatud oranž emakasuue kasutatakse vürtsina, mida nimetatakse safraniks.

Krookused on tagasihoidlikud taimed. Nad kasvavad hästi kergetes, heledates, viljakates, mitte liiga niisketes, päikesepaistelistes kohtades. Kevadised õitsevad krookused istutatakse augustist septembrini. Talveks on soovitatav multšida. Nad kasvavad ühes kohas 3-4 aastat.

Meie veebikataloogis saate valida laia sibullillede sortimendist - pakume need sibullilled väga soodsa hinnaga!
Pärast krookuste fotode vaatamist saate valida värvi, lillekuju, suuruse, täpse nime järgi teile kõige sobivamaid. Vajutage fotole ja leiate teavet, mis aitab teil paremini tutvuda taimede istutamise, kasvatamise ja taimede eest hooldamise eripäraga. Meie poolt müüdavate sibullilledele rakendame pidevalt mitmesuguseid allahindlusi, kampaaniaid, nii et need taimi saab odavalt osta. Internetist sibullilli ostes teie mitte ainult säästate raha, vaid naudite ka lilleaeda, mille hooldamine on lihtne!