Porrulauk

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Porrulauk

Porrulauk on kaheaastane taim. Inimestele, kellele meeldib köögiviljades intensiivne maitse ja lõhn - porru on parim köögivili. Porru on kevadine taim, nii et see istutatakse mai alguses ja külvatakse märtsis. Hilissügisel korjatakse porrulauk, nagu sibulgi ning hoitakse sahvris või keldris. Porru on väga populaarne vitamiinide ja mineraalide osas. Ta on rikkas kaaliumi, magneesiumi ja C-vitamiini poolest.
 
Porrulauku kasutatakse mitmesuguste roogade, näiteks suppide, salatite, hautiste valmistamisel. Üsna sageli kasutatakse roogade kaunistamiseks porrulauku. Porru tuleks ettevalmistamise ajal väga hästi pesta, kuna lehtede vahel on palju maulda ning närbunud lehed ja nende kõvenenud osad tuleks eemaldada. Leedu üks populaarseimaid ja sageli kasvatatud köögivilju.
 
Porrulauku kasvatatakse üsna niiskes, viljakas, sügavalt küntud savikas mullas, sügisel väetatakse sõnnikuga. Need ei sobi happeliste muldade jaoks. See kasvab hästi komposti ja lämmastikväetistega. Paljundatakse märtsi keskel kasvuhoonetesse või kastidesse külvatud seemnetega.
 
Porru kasvanud seemikud tuleks kevadel peenardesse ümber istutada. Esimesel aastal kasvavad kujuteldava varrega lehed, mida kasutatakse toitumiseks. Varre pehmema ja meeldivama maitse saamiseks tuleks taim perioodiliselt katta, lisades lehtedele maad.
 
Meil on müügis mitmesuguste varajaste porru seemneid - tulge valima!
Meie veebipoes on võimalik osta porrulaugu seemneid.  
Müüdavad porrulaugu seemned, nende kvaliteet, hooldamise lihtsus ja rikkalik saak  pakuvad rahuldust nii amatööri-aedniku kui ka professionaalile.  
Täpsed nimetused, pildid ja üksikasjalikud kirjeldused aitavad teil valida porrulaugu sorte, hooldust ja muid omadusi. Meie eesmärgiks on pakkuda teile kvaliteetseid porrulaugu seemned soodsa hinnaga. Võtke osa meie pakkumistest ja allahindlustest. E-poes Nojus saate osta porrulaugu seemned mitte ainult odavalt vaid ka mõne kliki kaugusel.