Filtreeri

Hind

Hind

  • 5,00 € - 14,00 €

Hippeastrum (Ratsuritäht)

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Amarüll PAPILLIO

Hind 7,90 €
Availability: Out of stock

Amarüll SAMBA

Hind 7,90 €
Availability: Out of stock

Amarüll RED LION

Hind 5,90 €
Availability: Out of stock

Amarüll APHRODITE

Hind 7,90 €
Availability: Out of stock

Ostame õitsevaid hippeastrumeid talvel või varakevadel ja kui need tuhmuvad, viskame need tavaliselt minema. See on aga suur viga, sest kui me taime eest õigesti hoolitseme, võib see meid oma lilledega aastaid rõõmustada.

Kuid selleks, et hippeastrumil (tüügas taim) saaks uuesti õitseda, lõigake pärast õitsemist lille vars ja asetage pott heledasse sooja kohta (hiliskevadest võib see olla ka poolvarjuline rõdu) , võimaldades lehtedel edasi kasvada. Järgmise paari kuu jooksul tuleks taime mõõdukalt kasta (liigse vee tõttu hakkab sibul kiiresti mädanema) ja väetada, kuni selle lehed muutuvad kollaseks ja kuivaks.

Siis (juulis) lõpetame väetamise ja vähendame kastmist järk -järgult. Kui lehed on kuivad (september), võtke taim potist välja, eemaldage kuivatatud lehed, kuivatage sibul, maitsestage seenhaiguste vastu, asetage see turvasse lahtisesse lahtrisse ja viige see jahedasse ruumi (u. 14-16 ° C) umbes 2 kuud.

Sibula võib ka potti jätta, kuid siis suureneb seenhaiguste oht. See puhkeperiood on vajalik, et hippeastrum uuesti õitseda.
Asetage sibul uuesti potti detsembris, asetades selle substraadile nii, et sibul ulatuks maapinnast kõrgemale. Asetage pott sibulaga heledasse, sooja kohta (18–22 ° C) ja kastke seda süstemaatiliselt, kuid mõõdukalt. Sel viisil hooldatud taim peaks õitsema umbes 2-3 kuu pärast.