Filtreeri

Hind

Hind

  • 0,00 € - 3,00 €

Õitsemise kuud

Õitsemise kuud

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Värvus

Värvus

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Iiris

Rohkem

Aktiivsed filtrid

IIRIS PINK PARFAIT

Hind 2,99 €
Availability: Out of stock

Võhumõõk (Iris L.), mida nimetatakse ka iiriseks, on mitmeaastane risoomi- või sibullill, mida iseloomustab lai värvide valik. On teada rohkem kui 300 iirise sorti. Meie lilleaedades ja aedades kasvatatakse kõige sagedamini hübriidseid siniõelisi iiriseid (Iris germanica), mis saadakse pärast Iris germanica liigi ristumist teiste sortide ja nende sortidega. Oli aretatud palju kauneid, värviliste ja mõnel juhul meeldivalt lõhnavate õitega sorte.

Habekad iirised (Iris hybrida) istutatakse päikesepaistelisse, tuule eest kaitstud kohta, kobedasse ja viljakasse mulda. Madalakasvulised iirised sobivad suurepäraselt lillepottidesse istutamiseks. Enne istutamist sukeldatakse risoom kaaliumpermanganaadi lahusesse, seetõttu istutatakse see mitte sügavalt (roots peaks olema mullapinnal). Eriline hooldus ei ole vajalik, iirised taluvad hästi põuda. Talveks mullast väljaistutamine ei ole vajalik, on vaja ainult maapealset osa lühendada 15 cm pikkuseni ja multšida (nõudlikumaid sorte võib katta). Ühes kohas kasvab 3-5 aastat.

Võhumõõk või iiris on mitmeaastastest sibullilledest üks ilusamaid sorte: siberi, kollase õitega, jaapani, kõrgekasvulised habekad sordid ja paljud teised iirise sordid, nende taimede liike ja alamliike on üle 400. Nende taimede õied on suured, ja esinevad ka täidisõielised iirised. Kroonlehed on värvitud mitmevärviliste veenidega. Õitsevad juulist augustini. Nad kasvavad nii päikesepaistelises kohas kui ka varjus, armastavad hästi töödeldud mulda.
Võhumõõk paljundatakse seemnetega või põõsaste kaupa. Sibullilled külvatakse värskelt korjatud või kihina. Tavaliselt hakkavad õitsema alles teisel aastal.

Iirised on omavahel erinevad kuju, kõrguse, tekstuuri, hargnemise ja värvide mitmekesisuse poolest.

Kas teil on raske valida kvaliteetseid sibullilli aia kaunistamiseks? Meie veebipoest saate osta võhumõõga sibulaid eriti soodsa hinnaga. Lihtne, kiire ja odav!

Te saate valida sobivat võhumõõga sorti fotode vaatamise abil, kus on näidatud lille tüüp, värv, kuju ja täpne nimi. Vajutage fotole ja saate tutvuda lillede istutamise, kasvatamise ja hooldamise eripäraga.
Sibullillede kataloogis rakendame mitmesuguseid kampaaniaid, allahindlusi, nii et saate osta sibullilli, kui ka teisi teile meeldivaid lilli, soodsama hinnaga. Teie mitte ainult säästate, vaid naudite ka ainulaadset ilu!