Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Kaal

Kaal

  • 0,001kg - 0,04kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 2,00 €

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Saagiaeg

Saagiaeg

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Peakapsas

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Kapsas

Hind 0,49 €
Availability: Out of stock
Peakapsas

Rooskapsas on üks kõige levinumaid köögivilju Euroopas. Arvatakse, et eurooplased kasutasid seda 100-50 tuhat aastat eKr. Iidsetel aegadel kasvatasid inimesed erinevaid kapsasorte nende toiteväärtuse ja eri kliimatingimustes kasvatamise võime tõttu.

Vana-Roomas serveeriti kapsast magustoiduks ja öeldi, et see ei ole mitte ainult toit, vaid ka paljude haiguste ravi. Paljude sajandite jooksul on kapsaid hinnatud nende toiteväärtuse, viljakuse ja vastupidavuse tõttu. 

Kuigi ta on pärit metsikult kasvanud taimest, on ta tänapäeval üks populaarsemaid köögivilju, mida kasvatatakse köögiviljaaias. Kõige levinumad on kapsas ja lillkapsas, mis on tuntud oma kõrge toiteväärtuse poolest, mis tuleneb nende suurest vitamiinide, mineraalainete ja antioksüdantide sisaldusest. Nad on suurepärased A-, K-, C- ja B6-vitamiinide, foolhappe, kaltsiumi, raua ja muude oluliste vitamiinide, antioksüdantide ja kiudainete allikad, mis aitavad kaasa seedimisele. Rooskapsas on madala kalorsusega, mistõttu on see suurepärane valik neile, kes soovivad säilitada tervislikku kehakaalu või seda langetada. Nende regulaarne tarbimine võib vähendada südame- ja veresoonkonnahaiguste riski, tugevdada immuunsüsteemi ja võidelda haiguste vastu. Nii lillkapsast kui ka rooskapsast võib tarbida värskelt ja vastavalt valmistada. Lisaks sellele, et lillkapsas on maitsev, on see ka tervisele kasulik, nii et selle lisamine erinevatesse roogadesse võib olla suurepärane strateegia tervisliku toitumise jaoks!

Kapsa kasvatamine ei ole keeruline. Need köögiviljad armastavad vett läbilaskvat, raskemat ja niiskemat mulda. Kevadel tuleks kapsa istutamiseks kasutatavat mulda väetada. Sõltuvalt sordist idanevad kapsaseemned mõnda aega, enne kui nad voodisse külvatakse. Pea- ja lillkapsa seemned on erinevad ja seetõttu on nende külvi- ja idanemisomadused erinevad. Kapsale meeldib niiskus - regulaarne kastmine on hädavajalik. 

Noah's Seeds veebipoes on saadaval suur valik peakapsa seemneid. Punane ja valge, hiline, varajane või keskmise varajusega peakapsas - sa pead lihtsalt valima! 

Meil on hea meel, et saame teile saata laia valikut köögiviljaseemneid, mis jätavad saagiga rahule nii amatöörid kui ka professionaalsed aednikud. Meie eesmärk on pakkuda teile kvaliteetseid kapsaseemneid - hea hinnaga. Kapsa seemnete ostmine veebist ei ole mitte ainult odav, vaid ka mugav - selleks kulub vaid mõni minut. Nautige rikkalikku kapsasaaki!