Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Hind

Hind

  • 1,00 € - 8,00 €

Õitsemise kuud

Õitsemise kuud

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Kasutamiskõlblik

Kasutamiskõlblik

Värvus

Värvus

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Hüatsint

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Hüatsint Mix

Hind 1,89 €
Availability: Out of stock

Hüatsint FONDANT

Hind 1,99 €
Availability: Out of stock

Hüatsint JAN BOS

Hind 1,99 €
Availability: Out of stock

Hüatsint IBIS

Hind 1,99 €
Availability: Out of stock

Hüatsint IBIS

Hind 1,69 €
Availability: Out of stock

Hüatsint on üks ilusamaid ja hästi lõhnavamaid kevadlilledest. Madal vars tiheda hästi lõhnava õisikuga, mis meenutab kellukest. Kui sibullilled õitsevad, on see kindel märk, et kevad on lõpuks meile jõudnud. Paljudes kultuurides peetakse hüatsinte taassünniks. Samuti on kreeka müütide kohaselt hüatsindid lilled, mis said taimejumala nime. Leedus aretatakse ainult suurte hommikuste hüatsindiliike, milledel on suured mitmevärvilised lilled.

Kui soovite, et hüatsindid õitseksid kauem ja nende värv oleks heledam, ei tohiks neid taimi soojal temperatuuril hoida. Hüatsindid õitsevad jahedamas kohas palju kauem. Need lilled armastavad valgust, nii et saate valida päikesega hästi valgustatud koha.

Sibulad istutatakse pottidesse sügisel (kolmandik sibulatest peab jääma maapinnast kõrgemale) või otse mulda (talvel on vaja turbaga hästi multšida). Hüatsintide kasvatamisel pottides peaks toatemperatuur olema umbes 6-9 ºC.
Pärast taimede juurdumist viige nad jahedamasse ruumi (2–4 °C). Muld peab olema mõõdukalt niiske. Õitsemise ajaks (talve lõpus või kevade alguses) tuleb viia soojemasse ruumi (18 ºC). Hüatsindid hakkavad õitsema umbes kuu aja pärast.

Pärast hüatsintide närtsimist tuleb  õisvarred lõigata. Taimi on vaja mitu korda väetada (NPK - 1: 2: 1) ja seejärel kasta mõõdukalt, kuni lehed muutuvad kollaseks. Seejärel tuleb sibulad üles kaevata, lõigata ja säilitada liivas või turbas soojas ruumis (20-25ºC) kuni järgmise istutamiseni sügisel.

Meie veebikataloogis saate valida laia sibullillede sortimendist - pakume need sibullilled väga soodsa hinnaga!
Pärast hüatsintide fotode vaatamist saate valida värvi, lillekuju, suuruse, täpse nime järgi teile kõige sobivamaid. Vajutage fotole ja leiate teavet, mis aitab teil paremini tutvuda hüatsintide istutamise, kasvatamise ja taimede eest hooldamise eripäraga. Meie poolt müüdavate sibullilledele rakendame pidevalt mitmesuguseid allahindlusi, kampaaniaid, nii et need taimi saab odavalt osta. Internetist sibullilli ostes teie mitte ainult säästate raha, vaid naudite ka lilli, mille hooldamine on lihtne!