Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Kaal

Kaal

  • 0,001kg - 0,1kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 3,00 €

Saagiaeg

Saagiaeg

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Suvekõrvits

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Suvekõrvits

Toitev ja laialdaselt kasvatatav köögivili, suvikõrvits on põhitoiduks. Neid Mehhiko ja Kesk-Ameerika piirkondadest pärit kurkköögivilju on kasvatatud ja toiduks kasutatud juba ammustest aegadest alates ning nüüd kasvatatakse neid kogu maailmas, kus kliimatingimused seda võimaldavad. Neid hinnatakse nende toiteväärtuse, mitmekülgsuse ja lihtsa kasvatamise tõttu, mis on teinud neist tähtsa köögivilja eri kultuuriköökides.

Kabatšokid on populaarsed köögiviljad, mida kasvatatakse sageli kasvuhoones või vabas õhus, mis on kiiresti kasvavad ja sageli rikkalikud. Köögiviljad on mitmesuguse kujuga: silindrilised, ovaalsed või isegi kumerad, kusjuures tänapäeval on kõige populaarsemad rohelised ja kollased. Suvikõrvits on suhteliselt madala kalorsusega köögivili, mis on hea C-, K-, B6-vitamiini, foolhappe ja mineraalainete allikas. 

Tänu oma mahedale ja neutraalsele maitsele, mis meenutab kurki või kõrvitsat, ning oma vesisele tekstuurile sobib see suurepäraselt mitmesugustesse roogadesse, olgu see siis röstitud, keedetud, hautatud, kasutatud suppides, pajaroogades või külmutatud ja konserveeritud. Need on kergesti valmistatavad, toitvad ja kasulikud köögiviljad ning tänu oma madalale kalorsusele on need terviseteadlike või kehakaaluga võitlevate inimeste lemmikuks.

Kabatšokki on lihtne kasvatada. Nad kasvavad viljakas, tuulest kaitstud mullas. Seemned külvatakse pärast seda, kui kevadised külmad on möödas ja muld on veidi soojenenud. Kuna tegemist on soojuslembeste köögiviljadega, tuleks kabatšokiseemned külvata päikesepaistelisse kohta, kus on pidev päikesevalgus, või kui kasvatatakse kasvuhoones, tuleb luua soodsad tingimused soojuse ja niiskuse säilitamiseks. Enne külvamist tuleks muld ette valmistada ja lisada komposti või muud orgaanilist ainet, et suurendada mulla viljakust. Soovitatav on eelkülvamine koos kaunviljade, sibulate, tomatite, varajase kapsa, kartuli ja porrulauguga. Sellest ei sõltu mitte ainult saagikus ja viljade kvaliteet, vaid ka umbrohu ja kahjurite tõrje ja nende levik ning toitainete imendumine mullas. Oluline on, et suvikõrvitsapeenrad oleksid kaetud mulliga. Kõige sobivam juurestiku kate suvikõrvitsale on 7 cm. Mulch võib koosneda õlgedest, murust, aiajäätmetest ja kompostitud kestadest, mis toidavad ja aktiveerivad mikroorganisme. 

Pärast külvamist kastke muld hästi, et seemneid niisutada, ja seejärel regulaarselt, et muld oleks niiske, kuid mitte vettinud. Kuna suvikõrvitsad on kiiresti kasvavad köögiviljad, on parema saagikuse tagamiseks oluline korrapärane umbrohutõrje ja taimede hooldamine.

Kokkuvõttes on suvikõrvitsad suurepärased köögiviljad aednikele, kes hindavad tervislikku toitu, kerget kasvatamist ja võimalust rikastada oma köögimenüüd.

Meil on hea meel pakkuda laia valikut köögiviljaseemneid. Meie veebipoes on saadaval kvaliteetsed varajased, keskmise varasusega ja keskmise hilisusega suvikõrvitsaseemned, mis jätavad nii amatöörid kui ka professionaalsed aednikud rahulolevad mahlaste viljadega, mis valmivad. Meie eesmärk on saata teile kvaliteetseid seemneid hea hinnaga!  Saate mitte ainult osta suvikõrvitsaseemneid veebist odavalt, vaid ka mugavalt - vaid mõne minutiga. Naudi rikkalikku saaki ja värskeid köögivilju oma laual!