Filtreeri

Hind

Hind

  • 1,00 € - 2,00 €

Õitsemise kuud

Õitsemise kuud

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Värvus

Värvus

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Portulak

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Portulak

Portulaca on Brasiiliast pärit üheaastane lill. Taime vars on ülespoole tõusev, kummaliselt hargnenud ja lehed on väikesed ja silindrikujulised. Õied on õõnsad või täisõied, mis on koondunud varre tippu ja avanevad ainult päikesepaistelisel päeval. Ta toodab juunist oktoobrini ohtralt valgeid, roosakaid, punaseid, kollaseid ja lillakaid õisi.

Portulacat võib istutada kobaratena, voodites ja kiviktaimlates. Neile meeldib päikseline, soe asukoht ja kuiv, liivane muld. Portulaca seemned idanevad 8-12 päevaga. Täiskasvanud portulakaid paljundatakse võrsete abil, mis lõigatakse augusti lõpus ja istutatakse liivapinnasesse potti või kastidesse. Talveperioodil hoitakse taimi kasvuhoones 10-15 °C juures valgusküllases ja kuivas kohas. Hea õhuringlus hoiab ära seenhaigused. Pärast õitsemist tuleb õied ära noppida. Purslaani tuleks kärpida, et anda talle kenam väljanägemine.

Leidke õiged purslani seemned ja teil on ohtralt värvilisi õisi, mida lisada oma pottidesse, lillepeenrisse või kiviktaimlasse! Meil on hea meel pakkuda purslani seemneid soodsa hinnaga!