Filtreeri

Hind

Hind

  • 159,00 € - 170,00 €

Frigo maasikataimed

Frigo maasikas seemikud
Rohkem

Aktiivsed filtrid

Frigo maasikataimed

Frigo maasikataimed


- Seemikud on juba küpsed ja istutamiseks valmis. Jooksva aasta saagi koristuseks toimub istutamine aprillist juuli keskpaigani ja järgmise aasta saagikoristuseks augustis-septembris.
- Maasikad kerkivad 6-8 nädala jooksul. Seemned on hästi juurdunud Leedu kliimatingimustes.
- Istutamiseks ettevalmistatud seemik on ilma lehtedeta, mitte kõige ilusa ma väljanägemisega, kuid seda ei tohiks karta, kuna Frigo seemikud erinevad just selle poolest. Soojuse tunnetamisel seemikutel hakkavad kasvama lehed.
- Saadud seemikud soovitatakse istutada nii kiiresti kui võimalik, pikka aega viivitamata. Enne istutamist võib 1-2 tundi leotada juuri kasvu stimulaatoris.
 
Maasika seemikute istutamine ja hooldamine: Soovitatav on istutada umbrohuvabas, hästi kobestatud ja väetatud pinnases. Kui juured on väga pikad, saab neid enne istutamist kärpida, kuid mitte rohkem kui kolmandiku! Istutamise sügavus on väga oluline - kõige paremini on seemikuid istutada kuni südamiku keskosani. Istutamisel veenduge, et juured ei painduks üles ega külgedele. Seemikud istutatakse enamasti kahevärvilise kilega kaetud pinnasesse, mille ülaosa on valge ja põhjas tume. Kui valitseb kuum ja päikeseline ilm, on soovitatav õlgedega multšida.
 
Kui istutate seemikuid lindi abil, jätke nende vahele 70 cm. Kui istutate lindiga kahes reas, jätke ridade vaheks 40 cm. Kolmes reas lindiga istutades 30 cm. Soovitatav seemikute vahe on 30–40  cm.
 
Parem on joota tilgutusmeetodi abil siis võib loota rikkalikule saagile. Arvestades pinnase seisundit võib kasutada mineraalväetisi. Soovitatavad on spetsiaalselt maasikate jaoks mõeldud väetised. Ühe seemiku jaoks eraldatakse 15-18 g väetist. Võib kasutada ka vees lahustuvaid väetisi. Spetsialistide sõnul peaksid maasikad saama 40% väetisest enne põllukultuuri valmimist ja ülejäänud 60% - kohe pärast saagikoristust.
 
Frigo maasika seemikud kaevatakse üles rahulikul perioodil (oktoobris) ja säilitatakse temperatuuril -30 kuni -10 ℃ kuni mulda istutamiseni. Selline maasika seemikute "säilitav" hoiustamine võimaldab teil kontrollida viljakust ja saada saaki soovitud perioodil.
 
Maasika seemikud istutatakse mulda, kaetud kilega, mis on üleval hele ja alt must. Seemikud istutatakse ka põldudele, mis on kaetud valge kilega mis kaitseb umbrohu eest. Sel viisil maasikad kannatavad lehehaiguste käes harvemini, kuid neil siiski esinevad juurehaigused ja sipelgate probleemid.
 
Maasika seemikud istutatakse tavaliselt tasasele pinnasele või madalatele peenardele, kuna istutades kitsastele ja kõrgetele peenardele suureneb külmumisoht.
Meie e-poe kataloogist leiate teile sobivad maasika seemikute sordid - ostke kvaliteetseid maasikataimi ning nautige rikkalikku saaki ja tervislikke marju! Soovitame soetada sorte, mis erinevad saagikoristusaja poolest - varajane, keskmine ja hiline.
 
Meie e-poes müüakse kõigile kättesaadava hinnaga kvaliteetseid maasika seemikuid.  
Maasika seemikuid saab valida sortide, nimetuste, piltide ja kirjelduse järgi. Meil on pidevalt  käimas pakkumised ja allahindlus kampaaniad kus leiate omale soodsaima pakkumise. Maasika seemikuid saate internetist osta mitte ainult odavalt, vaid ka mugavalt, vaid mõne kliki kaugusel.