Filtreeri

Hind

Hind

  • 0,00 € - 2,00 €

Saagiaeg

Saagiaeg

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Nuikapsas

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Nuikapsas

Naerukapsas ehk "kohlrabi" (kuna see meenutab naerisort) on tavalise kapsa liik. Toiduks kasutatakse nii ovaalseid varsi kui ka neist kasvavaid lehti. Kohlrabi lehtedes on isegi rohkem toitaineid kui varredes endas. Maitse sarnaneb naeris ja südamik valge kapsa omaga. Naerukapsast valmistatakse salateid, suppe, hautiseid, pajaroogasid ja pajaroogasid. Seda võib serveerida liha- või kalaroogade kõrvale.

Kapsas on suurepärane C- ja B-vitamiini, karotiini, foolhappe, kaltsiumi, fosfori, raua, vase, magneesiumi, kaaliumi ja seleeni allikas. Selles on rohkem C-vitamiini kui apelsinides! Kohlrabi sisaldab palju kiudaineid ja parandab seetõttu seedimist. Seda soovitatakse diabeetikutele, sest see reguleerib veresuhkru taset, parandab vereringet ja alandab vererõhku.

Kapsapea kasvatamine ei ole keeruline. Nagu paljude aiakultuuride puhul, sõltub see sellest, mis on mullas enne neid ja nende kõrval kasvanud. Kõige sobivamad naerisrohu eelkäijad on porgand, peet, kartul, sibul, kurk ja mitmesugused muud põllukultuurid peale kapsasrohu. Kõige parem on kasvatada seal, kus köögivilju on väetatud orgaanilise väetisega. Kapsaid võib kasvatada enne ja pärast varajase kapsaid.

Ta kasvab hästi kergelt happelistel või neutraalsetel savimuldadel ja kergelt savistel savimuldadel. Varajase saagikoristuse saamiseks külvake märtsi esimesel poolel kasvuhoonesse või toas asuvatesse kastidesse. Hilisemaks saagikoristuseks külvake aprillis mulda varjualuse alla. Sügiseseks saagikoristuseks külvata mai lõpus/juuni alguses. Väetada ainult mineraalväetistega, kui taimed on väljakujunenud. Saak koristatakse, kui mugulad on kasvanud 6-8 cm läbimõõduga. Hiliste sortide varred kasvavad 10-12 cm läbimõõduga ja need lõigatakse vahetult enne külmumist.

Noah's Seed'i veebipoes müüdavate naerisiseemnetega ja saadud saagiga on rahul nii amatöörid kui ka professionaalsed aednikud. Meie eesmärk on pakkuda teile kvaliteetseid seemneid väga hea hinnaga, mis on kõigile taskukohased! Lillkapsa seemnete ostmine veebist ei ole mitte ainult odav, vaid ka mugav. Me garanteerime rikkaliku ja tervisliku lillkapsa saagi!