Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Kaal

Kaal

  • 0,004kg - 0,07kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 2,00 €

Saagiaeg

Saagiaeg

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Peet

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Punapeet Bona

Hind 0,79 €
Availability: 126 In Stock
Peet

Peet on ülipopulaarne, väga toitev köögivili, mis kasvab igaühe aias. Süüa ei sööda mitte ainult peeti ennast, vaid ka nende lehti enne, kui need on täiskasvanud. Peeti võib süüa toorelt, konserveeritud või keedetud kujul. Nad on rikkad vitamiinide ja toitainete poolest. Väga väärtuslik ja tervislik peedimahl, mis mitte ainult ei puhasta organismi, vaid kaitseb ka erinevate haiguste eest. Lisaks on peedil helepunane värvus, mistõttu kasutatakse seda sageli loodusliku värvainena.

Punapeedi sorte on palju, need erinevad varase, mullanõudluse, tootlikkuse poolest, on liike, mis moodustavad ümaraid ja piklikke juurvilju. Kõige olulisem tegur, millest tulevane peedisaak sõltub, on viljakas muld. Leeliselised mullad vajavad happelisi väetisi ja happelised mullad tuleb rikastada leeliselistega, seega tuleb arvestada mulla omadustega. Peeti ei saa külvata värske sõnnikuga väetatud pinnasesse, sest juurviljad kasvavad välja ebakorrapärase kuju, suurusega, moondunud ja halva maitsega. Punapeet külvatakse niiskesse, mitte ülekuivanud mulda. Tavaliselt külvatakse peediseemneid aprilli lõpus-mai alguses. Peet armastab hoolt, seetõttu tuleb neid rohida, harvendada ja kasta.

Noa seemnete e-poest saad osta kvaliteetseid keskvarajast, varajast või isegi väga varajast peediseemneid. Peediseemnete ja valminud mahlaste viljadega jäävad rahule nii amatöör- kui ka professionaalsed aednikud. Meie eesmärk on pakkuda teile kvaliteetseid peediseemneid - hea hinnaga!