Filtreeri

Kaal

Kaal

  • 0,001kg - 0,04kg

Hind

Hind

  • 0,00 € - 2,00 €

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Saagiaeg

Saagiaeg

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Petersell

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Petersell

Petersell on tänapäeval üks populaarsemaid maitsetaimi, mis on pärit Vahemere piirkonnast. See on üks kõige populaarsemaid maitsetaimi, mida kasutatakse kulinaaria- ja kosmeetikatööstuses. See on tingitud lehtede suurepärasest lõhnast ja maitsest ning eeterlikest õlidest, mis parandavad seedimist ja ergutavad söögiisu. Petersilja rikkaliku koostise ja tervendavate omadustega kasutatakse rahvameditsiinis laialdaselt ravimtaimena.

Need rohelised ja lõhnavad maitsetaimed on aednike ja köögimeistrite lemmikud. Petersilja on kaheaastane ravimtaim, mida kasutatakse tavaliselt erinevate roogade maitsestamiseks ja kaunistamiseks. Lehtpetersell annab meeldiva aroomi ja õrna maitse ning seda süüakse sageli salatite, suppide, kala- ja liharoogade kõrvale. Petersilja hinnatakse ka tema toiteväärtuse ja vitamiinisisalduse poolest. Nad on valgu- ja süsivesikute poolest rikkad.

Neid maitsetaimi külvatakse kevadel. Enne külvamist niisutatakse peterselli seemned, et saada kiirem saak. Kuigi peterselli seemned on väga väikesed, ei karda nad külma. Petersilja on kõige parem istutada avatud aladele ja ta eelistab lahtist savi- ja liivapinnast, rohkelt orgaanilist väetist ja mõõdukat kastmist. Kui taimed muutuvad liiga tihedaks, võivad nad mädanema hakata. Kui petersell on küps, tuleb seda korrapäraselt umbrohutõrjuda ja harvendada, samuti tuleb mulda korrapäraselt lõdvendada. Petersiluseemneid võib külvata aastaringselt.

Meie e-poes müüdavad peterselli seemned paistavad silma kõrge kvaliteedi, toiteväärtuse, rikkaliku saagikuse ja mitmekülgsuse poolest. Pakume köögiviljaseemneid väga hea hinnaga! Noa veebipoes on seemnete ostmine odav ja mugav!