Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Hind

Hind

  • 0,00 € - 1,00 €

Taime kõrgus

Taime kõrgus

Saagiaeg

Saagiaeg

Kasutamiskõlblik

Kasutamiskõlblik

Kliimavöönd

Kliimavöönd

Kasvutingimused

Kasvutingimused

Hernes

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Hernes

Herned pärinevad meile muistsest Indiast, kus neid peeti viljakuse sümboliks. Samuti kasutati neid Vana-Kreekas ja Roomas põhivalguna. Herneroogasid võis leida nii rikaste kui ka vaeste laudadelt.

Herned on populaarne kaunvilja. See on üks vanimaid kultuurtaimi maailmas ning toitev ja tervislik toit. Tänu oma toitainesisaldusele on neil palju kasu organismile, nad sisaldavad rohkelt kiudaineid, mis aitavad säilitada tervislikku seedesüsteemi, reguleerivad soolestikku ja võivad aidata kaasa tervislikule kehakaalu langetamisele või kehakaalu säilitamisele. Nende madal glükeemiline indeks aitab reguleerida veresuhkru taset. See on eriti oluline inimestele, kes peavad kontrollima diabeedi sümptomeid. Ja nende sisalduvad antioksüdandid aitavad kaitsta organismi vabade radikaalide mõju eest, mis võivad põhjustada rakukahjustusi ja kroonilisi haigusi. Herned sisaldavad rohkelt süsivesikuid, valku ja olulisi vitamiine, nagu foolhape, C-vitamiin, K-vitamiin ja mineraalained, sealhulgas raud, magneesium ja fosfor. Valk on suurepärane taimne valguallikas, mis on oluline toitaine, mida organism vajab rakkude kasvuks, taastumiseks ja paljudeks muudeks funktsioonideks. Toitainete poolest on herned võrreldavad liha- ja kalatoodetega, mistõttu kasutatakse neid sageli taimetoitlaste ja veganite lihaasendajana.

Herned võib süüa värskelt, keedetult, konserveeritult või kombineeritult teiste roogadega. Nad on suurepärane koostisosa suppides, hautistes, erinevates salatites koos teiste köögiviljadega või garneeringuna. Erinevad hernesordid võivad olla erineva maitse ja tekstuuriga, seega võite julgelt katsetada erinevate retseptidega, et leida oma lemmikviis selle toitva köögivilja valmistamiseks.

Herneste kasvatamine ei ole keeruline. Herneseemned külvatakse varakevadel niiskesse, mittehappelisse mulda. Enne istutamist saab mulda parandada, lisades komposti või muud orgaanilist ainet. Herned vajavad ka palju päikest, seega tuleks valida istutuskoht, kus on vähemalt 6-8 tundi päikest päevas. Tavaliselt istutatakse neid pärast külmaohu möödumist. Sõltuvalt liigist külvatakse seemned nii, et neil oleks piisavalt ruumi idanemiseks, kui nad on välja kasvanud. Väga oluline on hoida muld niiske, eriti külvi- ja idanemisperioodil. Herneste kasvamise hõlbustamiseks tuleks varred toetada puupulkade või mulda kaevatud pulkadega. Kuna herned on tundlikud umbrohu suhtes, tuleks neid tõrjuda. Herneste kasvatamine võib soodustada mulla kvaliteeti, sest nende juured suudavad siduda lämmastikgaasi, aidates teisi taimeliike.

Tänapäeval on palju herneseliike: rohelised herned, kooritud herned, varased herned, hiline hernes, kõrged herned ja madalad herned. Igaüks võib valida soovitud liigi ja sordi. Herneseemned valmivad augustis. Küpsetamata herned on kõige parem säilitada ja külmutada. Väga oluline on herneste õigeaegne koristamine säilitamiseks.

Nii amatöörid kui ka professionaalsed aednikud jäävad meie e-poes müüdavate herneseemnetega ja rikkaliku saagiga rahule. Meie eesmärk on pakkuda teile kvaliteetseid herneseemneid hea hinnaga. Te ei saa mitte ainult osta herneseemneid veebist odavalt, vaid saate neid ka mugavalt paari nupuvajutusega osta. Naudi toitvaid ja värskeid herneid kogu suve!