Filtreeri

Saadavus

Saadavus

Hind

Hind

  • 1,00 € - 85,00 €

Muruseemned

Rohkem

Aktiivsed filtrid

Miski ei rõõmusta silma nii nagu roheline ja hoolitsetud muru. Muruga külvatud aed või sisehoov näeb alati ilus ja hoolitsetud ning naabrid jälgivad seda sageli kadeda pilguga, kuna neil ei ole samaga uhkustada. Idee maastiku ja keskkonna korrastamiseks tekkis palju aastaid tagasi, kuid see traditsioon on säilinud tänapäevani.
 
Rohu kasvatamine nõuab palju pingutusi, kuid ideaalne majaümbrus õigustab kõiki muresid. Dekoratiivne rohi ei kaunista mitte ainult majade aedu või hoove, vaid ka parke ja linnaväljakuid. Tänapäeval katab rohi  linnades suuri piirkondasid. Inimesed üritavad keskkonna eest hoolitseda, kaunimaks muuta. Isegi need, kellel pole aia muutmiseks piisavalt aega, saavad seda muruga istutada, valige vaid omale sobivad seemned. Oluline on mitte unustada, et mõned muruseemned on mulla suhtes nõudlikud, seetõttu on enne külvamist vaja maapind korralikult ette valmistada ja rikkalikult väetada.

Kui soovite valida muruseemnete sobiva segu - vaadake pakendil näidatud juhiseid: aladele, mis ei vaja erilist hoolt, näiteks järveäärsed, teeäärsed; kergete muldade ja nõlvade jaoks; samuti aladele, mis vajavad erilist hoolt - spordi- ja mänguväljakud, varjulised kohad, aiad, lillepeenrad, kortermajade ja kontorite haljastushooned, lillepeenrad, pargid, linnaobjektid jne.
 
Vajalikud muruseemnete segud leiate meie e-poe kataloogist - ostke siin kvaliteetseid muruseemneid ja nautige kaunist, rohelist, hoolitsetud ja kvaliteetset muru, hoolimata istutuskoha hooldamise nõuetest. Ostke kvaliteetseid muruseemneid ja nautige hoolitsetud ning esteetiliselt ilusat ümbrust.
 
 
Nimetused, pildid ja täpne kirjeldus aitavad teil valida just teile sobiva muru. Muru kasvatamise, hooldamise ja väetamise kohta lugege ka pakendi tagaküljel. Meil on pidevalt  käimas pakkumised ja allahindlus kampaaniad kus leiate omale soodsaima pakkumise. Muruseemneid saate internetist osta mitte ainult odavalt, vaid ka mugavalt, vaid mõne kliki kaugusel. Me garanteerime muru laitmatu väljanägemise ja kõrgeima kvaliteedi, tasakaalustatud koostise, mis kindlasti ei paku pettumusi!
 
Hooldus


 Igaüks meist soovib, et muru oleks alati roheline ja rõõmustaks meid kogu hooaja vältel. Kuid see võib jääda vaid unistuseks, kui pärast istutamist unustate selle lihtsalt maha. Ilusa muru kasvu eelduseks on korralik hooldus. Kevadel on vaja muru õhutada, samblast ja umbrohust lahti saada, õigeaegselt ja vajalikule kõrgusele trimmerdada, lisaks väetada ning kuival perioodil on hädavajalik tagada optimaalne kastmine.
 
Kui muru vananeb, kaetakse see kevadel viljaka mullaga, millesse külvatakse uue rohu seemned. Kui rohus ilmnevad kiilaskohad või kahjustatud kohad, kõrvaldatakse need tavaliselt kahjustatud koha väljalõikamise ja turbaplaastri panemisega. Samuti peaksid õõnsused olema tasandatud.
 
Muru eest hoolitsemine nõuab investeeringut ja piisavalt aega. Esiteks peate valima muruseemnete segu. Seda saate teha vaadates meie e-poe kataloogis olevaid pilte koos täpsete nimetuste ja kirjeldustega.
 
Meil on pidevalt käimas pakkumised ja allahindlus kampaaniad kus leiate omale soodsaima pakkumise. Muruseemneid saate internetist osta mitte ainult odavalt, vaid ka mugavalt, vaid mõne kliki kaugusel. Garanteerime tasakaalustatud segu, mis ei valmista teile pettumust! Pidage meeles, et ainult vastutustundlik ja nõuetekohane hooldus tagab teie muru ilusa väljanägemise!
 
Külvamine


Parim külviaeg on kevad, seemned idanevad kiiremini kui niiskust on piisavalt ja muld soojeneb hästi, lisaks kahjustavad umbrohud muru vähem. Külvamise viivitamisel peate hoolitsema selle eest, et noor muru ei kannataks veepuuduse all. Ärge unustage, et enne külvamist peaksite paigaldama drenaažisüsteemi ja panema torustikud, elektriliinid, rajad, niisutussüsteemid jne.
 
Seemned tuleb jaotada kogu pinnasele võimalikult ühtlaselt. Seda tuleks teha rahuliku ilmaga. Kogu ala jaoks vajalike seemnete koguse jagage kaheks osaks:esimese külvata piki-ja teine ristipidi. Külvatud seemned süvendatakse maapinda harjaga. Soovitatav on üle rullitamine - see kiirendab pinnasesse langenud seemnete idanemist. Muru saab dekoratiivsema ilme, kui pärast vähemalt kahe-kolme nädala pikkust külvamist varustate seemneid piisava koguse niiskusega.
 
Muru istutamine nõuab investeeringut ja piisavalt aega. Esiteks peate valima muruseemnete segu. Seda saate teha vaadates meie e-poe kataloogis olevaid pilte koos täpsete nimetuste ja kirjeldustega. kirjeldustele, mis on toodud meie elektroonilises kataloogis.
 
Meil on pidevalt käimas pakkumised ja allahindlus kampaaniad kus leiate omale soodsaima pakkumise. Muruseemneid saate internetist osta mitte ainult odavalt, vaid ka mugavalt, vaid mõne kliki kaugusel. Garanteerime tasakaalustatud segu, mis ei valmista teile pettumust! Pidage meeles, et ainult vastutustundlik ja nõuetekohane hooldus tagab teie muru ilusa väljanägemise!
 
Väetamine


 Muru olenevalt selle tüübist, jootmisvõimalustest ja kasutamise intensiivsusest, tuleb korralikult toita. Aiamuru tuleks lämmastiku sisaldusega väetistega sööta viimast korda hiljemalt augusti lõpus ja kui väetiste toimeaineid on alla 10%, võite väetada terve septembri.
 
Kui teil on paigaldatud automaatne kastmissüsteem, pestakse toitaineid  välja intensiivsemalt, seega väetamise aeg pikeneb. Seda pikendust kasutatakse ka muru väga intensiivselt kasutamisel nagu näiteks jalgpallistaadionil - sellistes kohtades väetatakse rohtu isegi oktoobris.
 
September ja oktoober on parim aeg muru väetamiseks kaaliumi sisaldavate väetistega. Need väetised tugevdavad taimi, aitavad neil koguneda vajalikke toitaineid ja valmistuvad ekstreemseteks talvetingimusteks.
 
Muru korralik hooldamine nõuab investeeringut ja piisavalt aega. Esiteks peate valima muruseemnete segu. Seda saate teha vaadates meie e-poe kataloogis olevaid pilte koos täpsete nimetuste ja kirjeldustega. kirjeldustele, mis on toodud meie elektroonilises kataloogis.
 
Meil on pidevalt käimas pakkumised ja allahindlus kampaaniad kus leiate omale sobivama ja soodsaima muru väetise. Muruseemneid saate internetist osta mitte ainult odavalt, vaid ka mugavalt, vaid mõne kliki kaugusel. Garanteerime tasakaalustatud segu, mis ei valmista teile pettumust! Pidage meeles, et ainult vastutustundlik ja nõuetekohane hooldus tagab teie muru ilusa väljanägemise!